تجهیزات ایمنی و آتش نشانی, مقالات

تاثیر ماسک drager saver مدل cf15 در سلامت پرسنل در شرایط اضطراری

Drager Saver CF15

ماسک drager saver cf15 ماسک‌های گاز فرار، ماسک‌هایی هستند که از فرد مصرف کننده در برابر استنشاق گازهای سمی یا ذرات خطرناک در محیط محافظت می ‌کنند. آنها برای استفاده در شرایط اضطراری طراحی شده اند و به عنوان ماسک های تنفسی فرار یا دستگاه های تنفسی فرار اضطراری شناخته می شوند. در این متن سعی داریم تا به یکی از پرکاربردترین این محصولات با نام ماسک دراگر saver مدل cf15 و تاثیرات آن بر حفظ سلامتی پرسنل آشنا شویم.

توضیح مختصر در مورد سیستم فرار اضطراری

ماسک های مناسب شرایط اضطراری برای استفاده در شرایط مختلف بحرانی طراحی شده اند. وضعیت اضطراری مورد بحث می تواند هر چیزی باشد، از آتش سوزی با انتشار دود سمی یا نشت شیمیایی گرفته تا ویروسی که از آزمایشگاه مخاطرات زیستی منتشر می شود یا حمله شیمیایی توسط تروریست ها. صرف نظر از شرایط، ماسک گاز اضطراری به کاربر این امکان را می دهد که بدون استنشاق مواد مضر به مکان امن تری حرکت کند.

برخلاف بسیاری از ماسک ‌های تنفسی دیگر، این ماسک‌ ها برای یک بار استفاده در مدت کوتاهی، معمولا 15 تا 60 دقیقه طراحی شده ‌اند.

نکات مهم برای خرید ماسک drager saver مدل cf15

انتخاب مناسب ترین ماسک گاز فرار شامل سه مرحله است: شناسایی خطر، درک درجه و شدت خطر و شناسایی دستگاه تنفس صحیح. با توجه به این مسئله زمان شناسایی ریسک این مهم را به یاد بسپارید که سه نوع اصلی از خطرات صنعتی وجود دارد که خطر تنفسی را به همراه خواهند داشت:

  • آتش سوزی، به ویژه زمانی که کارگران در معرض دود انباشته شده قرار می گیرند
  • انتشار مواد شیمیایی، بخارات یا سایر سموم از ظرف فرآیند
  • نوسانات محیطی، مانند فضاهای بسته که در آن سموم می توانند انباشته شوند یا کمبود اکسیژن ممکن است رخ دهد.

پس از بررسی این موارد و قبل از تهیه ماسک drager saver مدل cf15، درک شدت خط در یک موقعیت هم ضروری است. به یاد بسپارید که درجه شدت را بر اساس سه سطح زیر طبقه بندی می شود.

  • زیاد: یک ماده سمی ناشناخته در غلظت های بالا، نامشخص یا جوی که ممکن است کمبود اکسیژن را به همراه داشته باشد
  • اختصاصی: یک ماده سمی شناخته شده در غلظت های بالا یا ناشناخته تشخیص داده شده است
  • کم: یک ماده سمی شناخته شده در غلظت های پایین در هوا موجود است

انواع ماسک تنفسی

همان طور که گفتیم بر اساس ارزیابی خطر، نوع ماسک مورد نیاز شناسایی می شود. به احتمال زیاد پرسنل شما به یکی از موارد زیر نیاز دارند.

  • ماسک های تصفیه کننده هوا (APR)
  • دستگاه تنفسی فرار اضطراری مستقل (EEBA)
  • دستگاه تنفس مستقل (SCBA)
  • تقاضای فشار ماسک هوا (SAR) با سیلندر فرار

نحوه تاثیر ماسک drager saver مدل cf15 در سلامت پرسنل

دلیل اساسی حفاظت تنفسی به حداقل رساندن آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض موادی است که برای سلامتی در محل کار خطرناک هستند. بیماری های شغلی ناشی از تنفس هوای آلوده پر از گرد و غبار، دود، گازها، مه، دود یا بخارات مضر است و هدف تجهیزات تنفسی دفاع از شما و کارکنانتان در برابر آسیب های مضری است که می توانند به سیستم تنفسی شما وارد کنند.

ماسک drager saver مدل cf15 می توانند در شرایطی که مواد شیمیایی یا دود وجود دارد، با مسدود کردن آن از روی چشم یا پوست و محدود کردن شما از استنشاق ذرات آسیب رسان، محافظت کوتاه مدتی را برای کاربر فراهم کنند. این تجهیزات با استفاده از یک هود فرار، ذرات را فیلتر می کنند و از شما در هر شرایطی محافظت خواهند کرد. به همین دلیل است که هودهای فرار دراگر به طور خاص برای عملکرد در انواع موقعیت های اضطراری طراحی شده اند و حداکثر حفاظت تنفسی را تضمین می کنند.

به این ترتیب، سیستم تنفسی فرار دراگر بخشی ضروری برای تمام روش های فرار اضطراری شامل خطرات تنفسی هستند. بسته به خطرات و ریسک موجود در محل کار، ماسک های فرار اضطراری می توانند در هنگام فرار از منطقه نشت مواد شیمیایی، منطقه ای با غلظت کم عوامل شیمیایی یا بیولوژیکی و همچنین در برابر حوادث مرتبط با آتش، محافظت تنفسی خوبی را ارائه دهند.

در مجموع، برای استعلام قیمت سیستم تنفسی فرار دراگر Dräger Saver CF15 می توانید با کارشناسان نوین صنعت آکس در ارتباط باشید. همچنین برای درک بهتر نحوه نگهداری و تکرار استفاده این سیستم نیز اطلاعات مهمی را در بخش مشاوره رایگان ما به دست خواهید آورد.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *