رویدادها

دوره ارزیابی ریسک در معادن برای مدیران کارخانجات طبس

دوره ارزیابی ریسک در معادن برای مدیران

دوره آموزش ارزیابی ریسک در معادن برای مدیران و کارشناسان ایمنی با همکاری متقابل کارشناسان و اساتید  شرکت شبکه نوین صنعت آکس و سازمان فنی و حرفه ای در طبس برگزار شد. با توجه به اهمیت مسئله ایمنی در محیط کار، سازمان فنی و حرفه ای طبس همکاری متقابلی را با کارشناسان آکس در نظر داشت تا در یک کارگاه 8 ساعته ، مفاهیم اصلی HSE و ریسک  ضرورت رعایت آنها را برای مدیران بازنمایی کند.

دوره ارزیابی ریسک در معادن برای مدیران چه گذشت؟

دوره آموزش ارزیابی ریسک در معادن  با ضرورت رعایت مسائل ایمنی در محل کار به درخواست سازمان فنی و حرفه ای شهرستان طبس و با توجه به تمرکز تعداد زیادی از معادن ایران در این شهر برگزار شد. این دوره در تاریخ 22 خرداد ماه سال 1401 در شهرستان طبس برگزار شد. هدف از تشکیل این دوره، مرور مفاهیم اصلی HSE بوده و بازنمایی این مهم که اگر کارفرمایان و مسئولان ایمنی به این مسائل بی اهمیتی نشان دهند، چه عواقبی را تجربه خواهند کرد.

برای درک بهتر این مسائل، در ابتدای دوره تأثیر حوادث در محل کار به لحاظ قوانین حقوقی، مسائل اجتماعی _ انسانی و مسائل اقتصادی بررسی شد. همچنین با بررسی نمونه هایی از حوادث ناگوار در محل کار، این مهم تبیین شد که چرا باید ایمنی در محیط کار را در اولویت قرار دهیم.

در ادامه دوره آموزش ایمنی برای مدیران در طبس و اردکان، کارشناسان شرکت آکس این مهم را در نظر داشتند که برای ارزیابی خطر در محیط کار چه سؤالاتی را باید در نظر داشت و استفاده از مدل های 4M و 6M چه کاربردی برای مدیران دارد. این مسائل رد کنار پیامدهای نگرش غیر سیستمی راهکارهای مناسبی را برای مدیران حاضر در دوره ارائه کرد.

سرفصل های دوره :

از آنجایی که برای بسیاری از ما ایجاد تغییرات، کار دشواری است، کارشناسان شرکت آکس با بررسی این مهم که چرا باید این نوع تغییرات سیستمی را در کار ایجاد کرد، دوره آموزش ایمنی برای مدیران در طبس را ادامه دادند. در این بخش از مباحث، این مسائلی چون علل بروز حوادث، اعمال نا ایمن، شرایط نا ایمن، دومینو خطرات، شیوه موثر تحلیل حوادث و تدوین استراتژی های پیشگیرانه، فرآیند مدیریت ریسک، مراحل مدیریت کنترل خسارت و …  مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون این موضوع که افراد مختلف چه واکنش هایی به تغییرات دارند و چگونه می توان این واکنش ها را مدیریت کرد بحث و گفتگو شد. درپایان کارگاه نتیجه شرکت کنندگان در دوره آموزش ارزیابی ریسک در طبس با این مهم روبرو شدند که در مسئله پذیرش تغییرات سیستمی برای بالا بردن میزان ایمنی محیط کار، تنها نیستند و همکاران آنها نیز با همین مسائل دست و پنجه نرم می کنند و بهترین راهبرد جهت کاهش خطرات و حفاظت و صیانت از نیروی انسانی و کاهش هزینه ها آموزش و تجهیز ایمن فضاهای مختلف تولید و صنعت میتوان به این مهم در راستای تولید بالا و ایمن پیش برد.

در نهایت امر، با بررسی این مهم که چه فرهنگی را فرهنگ ایمنی در محیط کار می نامیم، به پایان رسید. سپس با چگونگی تدوین استراتژی های پیشگیرانه، مدیران حاضر در جلسه برای اعمال هر آنچه در این دوره مرور شد، آماده عمل شدند.

با مجموعه آکس، ضمن صیانت از نیروی انسانی و سرمایه اصلی سازمانی، با پیشگیری از حوادث و کاهش هزینه های سربار، اعتبار خود را بالا ببرید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *