تجهیزات ایمنی و آتش نشانی, مقالات

کاربرد گاز سنج چند کاره BM Max XT II

گاز سنج چند کاره BM alertMaxXT II

اندازه گیری گاز در صنایع مختلف به خصوص صنایع پتروشیمی بسیار مهم است؛ اما بسیاری از فضاهای محدود دیگر وجود دارد که باید برای گازهای خطرناک بررسی شوند. بیشتر گازهای خطرناک را نمی توان دید و برخی را نیز نمی توان بویید. به همین خاصر خرید گاز سنج چند کاره BW توصیه ای است که نباید آن را پشت گوش انداخت.

اهمیت اندازه گیری گازهای سمی توسط دستگاه گاز سنج

بسیاری از فضاهای کاری فضاهای محدودی با تنها یک نقطه ورود دارند. اغلب فضاهای کوچک تهویه ضعیفی دارند و فضای زیادی برای حرکت آزادانه وجود ندارد. فضاهای محدود برای اقامت طولانی مدت طراحی نشده اند، اما در مورد گاز حتی یک اقامت کوتاه می تواند خطرناک و مضر باشد.

نمونه‌هایی از فضاهای محدود عبارتند از: مخازن ذخیره‌ سازی، انبارهای بار، زیرزمین‌ها، سیلوها، کانال‌ها یا فاضلاب که وجود گازهای سمی در آنها بسیار خطرناک تر است. گاز در فضاهای بسته می تواند منجر به خفگی، مسمومیت، آتش سوزی یا انفجار شوند. هر یک از این موقعیت ها مضر است و حتی می تواند برای افراد کشنده باشد.

طبق قانون، شرکت ها موظفند محیط کاری امن را برای کارکنان خود تضمین کنند. اندازه گیری گاز می تواند از حوادث و سوانح جلوگیری کرده و محیط کار ایمن را برای افرادی که نیاز به ورود به فضاهای محدود دارند، تضمین کند.

برای مثال اندازه گیری گاز در انبار کشتی یکی از استانداردهایی است که باید رعایت شود. محموله های فله مانند غلات، برنج یا کاکائو اغلب با کشتی حمل می شوند. هنگامی که انبار کشتی برای حمل و نقل مواد غذایی استفاده می شود، اغلب و به طور منظم از گاز فسفین برای کشتن حیوانات موذی و محافظت از محموله استفاده می شود. فسفین همچنین یک گاز کشنده برای انسان است، بنابراین در صورت استفاده از فسفین، اندازه گیری گاز موجود در انبار کشتی بسیار مهم است.

همچنین اندازه گیری گاز در فعالیت های پتروشیمی هم بسیار مهم است. این مورد اغلب با گاز سنج چند کاره BW انجام می شود. این وسیله می تواند گازهای سمی زیر را تشخیص دهد.

·دی اکسید کربن (CO2)

دی اکسید کربن گازی بی بو و بی رنگ است که در دمای اتاق پایدار می ماند. در بیشتر صنایع از گاز دی اکسید کربن برای تولید مواد شیمیایی و به عنوان خوراک استفاده می شود. گاز دی اکسید کربن همچنین در تولید سیستم های تبرید، سیستم های جوشکاری، فرآیندهای تصفیه آب و نوشابه های گازدار نقش دارد. همچنین در صنعت فلزات به عنوان عامل لحیم کاری برای افزایش سختی قالب های ریخته گری استفاده می شود.

گازسنج bw alertMaxXT II اغلب برای اندازه گیری و جمع کردن جریان گاز دی اکسید کربن استفاده می شوند. این تجهیزات به عنوان بخش مهمی از فرآیند تأیید اعتبار کربن در نظر گرفته می شود.

·اکسیژن (O2)

اکسیژن بخش مهمی از جو را تشکیل می دهد که حدود 20.94 درصد حجمی و 23 درصد وزنی است. بی رنگ، بی بو و بسیار واکنش پذیر است. این ماده به شدت با مواد قابل احتراق واکنش نشان می دهد و گرما را آزاد می کند زیرا خواص اکسید کننده آن در این فرآیند موثر است. گاز اکسیژن نقطه جوش پایینی دارد 183 درجه سانتیگراد و حدود 1.1 برابر سنگین تر از هوا است.

استفاده از اکسیژن در صنایع بسیار معمول است که دلیل مهمی برای استعلام قیمت گاز سنج چند کاره BW خواهد بود. گاز اکسیژن به عنوان دومین گاز مصرفی صنعتی نیز شناخته می شود. دارای واکنش پذیری است که در پردازش فولاد، جوشکاری و برش فولاد کاربرد دارد. استفاده از اکسیژن همچنین در به حداقل رساندن میزان سوخت مورد نیاز برای ساخت یک محصول موثر است. اکسیژن با گازهای سوختی مانند استیلن در سخت شدن شعله و صاف کردن شعله، جوشکاری گاز، برش گاز و تمیز کردن شعله استفاده می شود.

گازسنح مولتی گاز برای تأیید مصرف و شناسایی کاهش میزان اکسیژن مورد نیاز است. این نوع تجهیزات مناسب برای آنالایز گاز، یک انتخاب عالی برای اندازه گیری گازها است، به ویژه با توجه به چرخش گسترده و تکرارپذیری آنها باید خرید تجهیزات ایمنی را در اولویت قرار دهیم.

ویژگی های گاز سنج چند کاره

آشکارسازها و مانیتورهای چند گازی برای تشخیص گازهای قابل اشتعال، کاهش اکسیژن در محیط کار و طیف وسیعی از گازهای سمی استفاده می‌شوند که الزامات نظارت بر ایمنی طیف وسیعی از صنایع مختلف را برآورده می‌کنند. این محصولات برای موقعیت هایی که در آن انواع گازها به نظارت همزمان نیاز دارند، طراحی شده اند. آشکارسازها از پیش تنظیم شده برای برآورده کردن نیازهای شما در دسترس هستند.

این تجهیزات به عنوان آشکارسازهای گاز ثابت یا کاملا قابل حمل در دسترس هستند و معمولا برای گازهای زیر استفاده می شوند:

  • سولفید هیدروژن
  • مونوکسید کربن
  • اکسیژن
  • مواد قابل احتراق (%LEL)

همه آشکارسازهای گاز به کالیبراسیون منظم نیاز دارند تا از صحت قرائت گاز اطمینان حاصل شود. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گاز سنج چند کاره BW با کارشناسان نوین صنعت آکس در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *