تجهیزات ایمنی و آتش نشانی, مقالات

کاربرد Dräger PAS AirPack 1 در صنعت

Dräger PAS AirPack 1

شاید ندانید، اما احتمالا سردردی که تجربه می‌کنید می‌تواند ناشی از تنفس هوای آلوده در محل کار باشد. هنگام استنشاق، گرد و غبار، بخارات، گاز، مه و دود می توانند به مشکلات متعددی نه تنها در ریه ها بلکه در کل بدن منجر شوند. کیفیت هوا در محل کار باید یکی از اولین خطراتی باشد که کارفرمایان به دنبال آن هستند و به آنها رسیدگی می کنند. زیرا هوایی که تنفس می کنیم تأثیر مستقیمی بر سلامت ما دارد. در این میان تجهیزات مختلفی برای کنترل این مسئله وجود دارد. متن پیش رو را به برسی کاربرد Dräger PAS AirPack 1 در صنعت اختصاص داده ایم تا دید بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید.

اهمیت استفاده از تجهیزات تنفسی در محل کار

اگر بخارهای خطرناکی در هوای محل کار نفوذ کنند، کارگران حتی قبل از شروع کار یا لمس یک قطعه تجهیزات در معرض خطرات قرار می گیرند. کارگران معمولا در صورت کار در صنایع ساختمانی، تولیدی یا کشاورزی مستعد کیفیت هوای خطرناک هستند. در این مشاغل و سایر صنایع، خطرات تنفسی می تواند شامل گازهایی مانند آمونیاک و مونوکسید کربن، بخاراتی مانند بنزین و کلروفرم، گرد و غبار مانند ذرات زغال سنگ و غلات، مه هایی مانند اسپری رنگ و بخار شیمیایی و دودهای ناشی از جوشکاری و ذوب شود.

قرار گرفتن در معرض اتمسفرهایی که در آن غلظت های خطرناک آلاینده ها وجود دارد، می تواند منجر به مشکلات سلامتی مزمن و حاد شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سرب می تواند منجر به آسیب مغزی شود. قرار گرفتن در معرض سرب در درجه اول با فعالیت های جوشکاری مرتبط است.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض جیوه که برای تولید باتری ها و دماسنج ها استفاده می شود، بر کلیه ها تأثیر منفی می گذارد. سرطان ریه می تواند ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آزبست یا سیلیس باشد که اغلب در کارگاه های ساختمانی یافت می شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض کلروفرم، که برای تولید مبردها و حلال ها استفاده می شود، می تواند منجر به نارسایی کبد شود. در نتیجه خرید Dräger PAS AirPack 1 می تواند گزینه خوبی برای محافظت کارگران باشد.

مشکلات سلامتی که در نتیجه قرار گرفتن در معرض آلاینده های موجود در هوا به سرعت ایجاد می شود شامل خارش و آبریزش چشم ها، پوست تحریک شده، سردرد و مشکلات تنفسی است. سوزش چشم ممکن است بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض اسید سولفوریک رخ دهد که برای تولید کودها، مواد شوینده، باتری های سرب اسید و رنگ استفاده می شود. با توجه به تمامی این موارد، مدیریت سلامت و ایمنی محل کار بسیار مهم است.

چرا خرید Dräger PAS AirPack 1 را توصیه می کنیم؟

همان طور که می دانید چمنین محصولاتی را با نام «سیستم هوای فشرده» می شناسند. این سیستم تنها یکی از تجهیزات حفاظت تنفسی است که باید مورد استفاده قرار گیرد. زمان رجوع به بازار آن را با نام‌هایی مانند دستگاه تنفس ساده، دستگاه تنفس خودکار، سیستم تنفسی هوای فشرده هم پیدا می کنید. سیستم دراگر به سیستم تنفسی کوله‌ای هم معروف است و بیشتر توسط آتش نشانان، امداد گران و کسانی که در محیط کاری مورد نظر اکسیژن کافی ندارند، استفاده می شود.

برای نمونه افراد هنگام کار در زیر آب، آتش سوزی‌ها، مکان‌هایی که از گازهای شیمیایی خطرناک پر شده اند، دستگاه ایرپک وان دارگر را با خود همراه می کنند. ساختار این سیستم تنفسی از سه بخش تنظیم کننده فشار، مخزن فشاری و ماسک تشکیل شده است. گرچه مدل‌های مختلفی از این سیستم‌های تنفسی در بازار وجود دارد که با توجه به شرایط می توانید انتخاب و خریداری کنید اما پیشنهاد ما استفاده از چرخ دستی دراگر است.

ویژگی های دستگاه تنفسی ترولیDräger PAS AirPack 1

برای توصیه خود در مورد Dräger PAS AirPack 1 می توانیم دلایل مختلفی بیاوریم. اما نگاهی به ویژگی های این محصول می تواند شما را به اندازه کافی قانع کند.

  • استفاده از شیر تخلیه فشار برای کاهش فشار متوسط ​​در شیلنگ های هوا
  • استفاده از واحد هشدار سوت در فشار بالا (HPWWU). نشان دهنده فشار سیلندر تا حجم تقریبا 55 بار مشخص می شود.
  • استفاده از واحد هشدار سوت در فشار متوسط ​​(MPWWU) که برای استفاده با منبع خط هوایی مستقل مورد نظر است. نشان دهنده فشار اصلی سیستم آبشاری یا حلقه در حدود 4.5 بار تنظیم شده.
  • برای استفاده در جوهای انفجاری (منطقه ATEX 1) بسیار مناسب است.

کارایی ایرپک دراگر به گونه ای در نظر گرفته شده است که مجموعه کاهنده فشار با کارایی بالا در زمان مناسب مشغول به کار شود. منیفولد پنوماتیک اصلی، واقع در پشت پنل کنترل گنجانده شده است. کاهنده در فشارهای 200 یا 300 بار به خوبی کار می کند و منبع فشار متوسط ​​8 باری (گاهی 6 تا 10 بار) کنترل شده را هم ارائه می کند.

همچنین شیر کاهش فشار هم در منیفولد تعبیه شده و تضمین می کند که با هرگونه فشار بیش از حد (خرابی احتمالی سیستم کاهنده) در سیستم خطوط هوایی، فشار هوا کاهش پیدا نمی کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دستگاه دراگر ایر پک وان و استفاده بهینه از آن در امکان سمی می توانید با کارشناسان نوین صنعت آکس در تماس باشید. متخصصان به شما خواهند گفت که این سیستم هوای فشرده چگونه با عناصر پنوماتیک کار می کند تا حافظ جان کارگران باشد.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *