. گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

مشاوره اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 میانگین امتیاز: 4٫94 از 5)

Loading...

مخاطبان: کلیه شرکت‌های پیمانکاری

نوع خدمات:

 • انجام کلیه امور از ابتدا تا مرحله اخذ گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
 • برگزاری کلاس‌های ایمنی کارگری
 • برگزاری کلاس‌های ایمنی کارفرمایی
 • برگزاری کلاس‌های مسئول ایمنی
 • انجام کلیه امور مربوط به اخذ تایید صلاحیت مسئول ایمنی
 • انجام کلیه امور اداری مربوط به تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
 • تهیه HSE Plan و Risk Analysis پروژه‌ها
تایید صلاحیت ایمنی پیمانکار

درباره اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

 

طبق آیین‌نامه ایمنی امور پیمانکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیمانکاران می‌بایست گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ نمایند. همچنین کارفرمایان نیز موظف‌اند تنها با پیمانکارانی قرارداد منعقد نمایند که صلاحیت انجام کار آنان ازنظر ایمنی توسط وزارتخانه مذکور تائید شده باشد.

ازاین‌رو شرکت آکس با درک نیاز یادشده و با بهره جستن از تخصص خود درزمینه HSE آمادگی دارد تا در کلیه مراحل این فرآیند به‌عنوان مشاور و مجری، شرکت‌های مختلف را در این مسیر همراهی نماید.

با توجه به زمان‌گیر بودن روند پرونده‌های اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و پراکندگی مراحل کاری شامل ثبت‌نام اینترنتی ،تشکیل پرونده فیزیکی و همچنین فرایند لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی الزامی کارفرمایی، کارگری و مسئولین ایمنی، شرکت آکس بر آن است که با به‌کارگیری نیروهای متخصص در امر مشاوره در تمام مراحل هم پای کارفرمایان محترم در این امر فعالیت نموده و در ارائه اطلاعات دقیق جهت آسان نمودن روند اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی به شکل متمرکز اقدام نماید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

 • ارائه نکات لازم و تخصصی در راستای دریافت گواهینامه
 • یکی از مشکلاتی که شرکت‌ها در طی مراحل اخذ گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با آن روبرو می‌شوند، عدم اطلاع صحیح از مراحل اخذ این گواهی‌نامه و همچنین عدم تهیه و ارائه مدارک و مستندات کافی می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود که علاوه بر اتلاف وقت در اخذ این گواهی‌نامه، شرکت‌ها به‌کرات به اداره کار و کانون‌های مربوطه مراجعه نموده و به دلیل نقص پرونده، پرونده آن‌ها بازگشت می‌خورد. در این زمینه، شرکت آکس با داشتن سوابق در این زمینه به شما کمک می‌کند که مدرک فوق را به‌راحتی دریافت نموده و از سردرگمی رها شوید.

 • برگزاری دوره‌های آموزشی لازم
 • جهت اخذ گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، سه گروه از شرکت باید دوره‌های آموزشی لازم را بگذرانند. در این زمینه، شرکت آکس کلیه کلاس‌های موردنیاز شما را با کمترین قیمت و کمترین زمان ممکن برگزار نماید.

 • کاهش هزینه‌های اعمالی بر کارفرما به دلیل متمرکز بودن
 • زمانی که شرکت‌ها فرایند اخذ گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را شروع می‌کنند، به دلیل عدم آشنایی به فرایند اخذ آن، متحمل هزینه‌های اضافی پیدا و پنهان می‌شوند. (هزینه‌های نیروی انسانی، هزینه‌های آموزش و غیره) شرکت آکس با رویکرد کاهش هزینه‌های سازمانی، این خدمات را به شما ارائه می‌نماید.

مزیت آکس برای تایید صلاحیت ایمنی
 • افزایش سرعت درروند اخذ گواهینامه

با توجه به تجربه شرکت آکس درزمینه اخذ گواهی‌نامه‌ها تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، این شرکت می‌تواند با استفاده از تجارب خود به شما جهت اخذ سریع این گواهی‌نامه کمک نماید.

 • دریافت کلیه خدمات به‌صورت متمرکز از یک مرجع

یکی از مشکلاتی که مراحل دریافت گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران دارد، ایجاد هماهنگی میان نهادهای دولتی و مؤسسات آموزشی مختلف می‌باشد. با انتخاب شرکت آکس شما می‌توانید خدمات مربوط به دریافت این گواهی‌نامه را به‌صورت متمرکز از این شرکت دریافت نمایید.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

خدمات شرکت آکس درزمینه اخذ گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی پیمانکاران:

 • پیگیری کلیه امور مربوط به دریافت گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در سراسر کشور
 • استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSE در شرکت و پروژه‌ها
 • ارائه کلیه خدمات بهداشت حرفه‌ای جهت دریافت گواهی‌نامه شامل معرفی کارشناس بهداشت حرفه‌ای، معاینات طب کار و اندازه‌گیری عوامل زیان‌آور محیط و آلاینده سنجی زیست‌محیطی محیط کار
 • برگزاری کلاس‌های آموزشی موردنیاز توسط مدرسان مورد تائید مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار
 • ارائه گواهینامه دوره‌های آموزشی با تائید مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار
 • ارائه کلیه خدمات ایمنی موردنیاز شامل تهیه HSE PLAN ، تهیه و نصب علائم ایمنی موردنیاز ، تهیه و نصب تجهیزات اطفاء حریق و کمک‌های اولیه موردنیاز

برخی از مشتریان ما در زمینه اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران:

آنزان پویا - آکس

شرکت فنی و مهندسی آنزان پویا

بهمن گسترش کیان - آکس

گروه صنعتی بهمن گسترش کیان

تهران سیویل

شرکت تهران سیویل

دی

شرکت دی

گوپله

شرکت ساختمان و

مهندسی گوپله

رامپکو

شرکت رامپکو

گسترش خطوط انرژی ایران - آکس

شرکت گسترش خطوط انرژی ایران

بازرسی فلات پزواک

شرکت بازرسی فنی فلات پژواک

ایران ارتباط - آکس

شرکت مهندسی ایران ارتباط

ابنیه فنی - آکس

شرکت ابنیه فنی تهران

تولید پوشش لوله ماهشهر

شرکت تولید پوشش لوله ماهشهر

شرکت

شرکت پیشرو

تجارت جم

پیشگامان سنگ آریانا

شرکت پیشگامان سنگ آریانا

شرکت

شرکت توفنده

پیمان

شرکت

شرکت توسعه منابع انسانی و خدمات فنی مهندسی مدبر

شرکت

شرکت مبنا تلکام

شرکت

شرکت آسفالت پلیمر غرب و شرق

شرکت

شرکت گنجینه مهر پارس

شرکت

شرکت مهندسی کوشا معدن

شرکت

شرکت یاران صنعت پارس

axsafetygroup.ir
شرکت

شرکت پیروز سبلان

شرکت

شرکت خزر فرایند فن پاد

ایمنی-تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

4 پیش نیاز اصلی جهت اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

جهت ثبت‌نام به منظور دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، 4 پیشنیازاصلی مورد نیاز می باشد. در این بخش به توضیح این موارد می پردازیم و همچنین راه کارهای ارائه شده از سوی شرکت آکس به منظور ارائه هرچه بهتر خدمات در این زمینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

نمونه گواهینامه آموزش ایمنی کارفرمایی

اول: دوره آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار ویژه کارفرمایان (ایمنی کارفرمایی)

موضوع: شرکت‌های متقاضی اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، موظف هستند که یکی از اعضای هیئت‌مدیره و یا مدیرعامل شرکت دوره آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار ویژه کارفرمایان (ایمنی کارفرمایان) را بگذرانند. یکی از مشکلاتی که معمولاً شرکت‌ها با آن روبرو می‌شوند، عدم پیدا کردن کلاس مناسب در زمان مناسب می‌باشد.

خدمات آکس: شرکت آکس در این زمینه بر اساس مجوز مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار اقدام به برگزاری کلاس آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار ویژه کارفرمایان (ایمنی کارفرمایان) می‌نماید.

دوم: برگزاری کلاس آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار (ایمنی کارگری) برای کلیه لیست بیمه

موضوع: بر اساس قانون، کلیه شرکت‌ها به‌منظور اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، موظف هستند کلیه لیست بیمه خود را در کلاس آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار (ایمنی کارگری)  ثبت‌نام نموده و گواهی نامه این دوره را برای ایشان اخذ نمایند. یکی از مشکلات شرکت‌ها عدم توانایی آن‌ها در تعطیلی کارگاه و همچنین ثبت‌نام نفرات در این کلاس آموزشی می‌باشد.

خدمات آکس: شرکت آکس با هماهنگی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار اقدام به برگزاری دوره آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار (ایمنی کارگری) در محل کارگاه شما می‌نماید.

نمونه گواهینامه
نمونه گواهی نامه مسئول ایمنی

سوم: مسئول ایمنی

موضوع: شرکت‌های متقاضی اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، موظف هستند یک فرد را به‌عنوان مسئول ایمنی شرکت استخدام و از طریق اداره کار محل ثبت خود اقدام به دریافت گواهی نامه مسئول ایمنی شرکت ‌نمایند. اخذ گواهی نامه مسئول ایمنی، پیش‌نیاز گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می‌باشد که خود از مراحل پیچیده‌ای برخوردار است.

خدمات آکس: شرکت آکس شمارا کلیه مراحل فوق از استخدام مسئول ایمنی تا دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت مسئولین ایمنی همراهی می‌کند.

چهارم: تکمیل مدارک شرکت (در بخش آموزش کامل شرح داده‌شده است)

موضوع: جهت دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، لازم است کلیه مدارک و مستندات موردنیاز جمع‌آوری و به کانون مربوطه ارائه شود. در این زمینه، معمولاً شرکت‌ها به دلیل نداشتن تجربه کافی و عدم شفافیت در توضیحات کانون، مدارک و مستندات خود را به‌صورت کامل تهیه نمی‌نمایند و این موضوع باعث برگشت خوردن پرونده و اتلاف وقت شرکت به‌منظور اخذ گواهی نامه می‌شود.

خدمات آکس: شرکت آکس با اشراف کامل به موضوعات و مدارک موردنیاز، با همراهی شما اقدام به تهیه و تنظیم مدارک موردنیاز می‌نماید و این موضوع مانع اتلاف وقت شما می‌شود.

مدارک تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

با توجه به موارد فوق، ما می‌توانیم درزمینه اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، هم به‌صورت موردی و هم به‌صورت کامل خدمات فوق را به شما ارائه نماییم.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

سوالات متداول در زمینه اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

مدت اعتبار گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران چه میزان می‌باشد؟

گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران دارای 2 سال اعتبار از تاریخ صدور می‌باشد. پس از طی مدت 2 سال از صدور گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی، پیمانکار می‌تواند تمدید گواهی‌نامه خود را حداکثر 60 روز  از انقضای تاریخ پایان گواهینامه از طریق سامانه درخواست مطرح نماید.

در صورتی که شرکت دارای پروژه فعال پیمانکاری نباشد، جهت شرکت در مناقصه چه کاری می تواند بکند؟ (در صورت عد داشتن گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی)

در صورتی که شرکت دارای پروژه فعال نباشد، می تواند گواهی نامه موقت دو ماهه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، را از اداره کار محل ثبت خود دریافت نماید. در این حالت، شرکت پس از اخذ این گواهی نامه موقت، می تواند نسبت به شرکت در مناقصه اقدام نموده و پس از برگزاری مناقصه، اقدام به اخذ گواهی نامه اصلی بنماید.

شرایط احراز صلاحیت مسئول ایمنی برای کارگاه ها چیست؟

مسئول ایمنی کارگاه ها بر اساس نوع کار کارگاه و همچنین تعداد نفرات مشغول به کار در کارگاه بر اساس آیین‌نامه به‌کارگیری مسئول ایمنی در کارگاه‌ها مشخص می شود. مسئول ایمنی جهت اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت مسئولین ایمنی، باید به کانون محل ثبت خود مراجعه نماید.

مجری برگزاری دوره های آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار (ایمنی کارگری) چه کسانی هستند؟

مجری اصلی برگزاری دوره آموزش 8 ساعته کارگری مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار می باشد. شرکت آکس مفتخر است با همکاری مرکز تحقیقات وزارت کار، جهت تسریع در اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران،  کلاس های آموزش عمومی ایمنی و بهداشت‌کار (ایمنی کارگری) را در محل کارگاه شما برگزار نموده و گواهی نامه های دوره فوق از مرکز تحقیقات صادر می شود.

برخی از تقدیر نامه های شرکت آکس در زمینه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

تقدیرنامه پیشگام فرا صنعت
تقدیرنامه بازرسی فنی فلات پژواک
تقدیرنامه رامپکو
تقدیرنامه آنزان پویا

جهت اخذ مشاوه رایگان در زمینه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، لطفا اطلاعات تماسی خود را وارد نمایید: