چارت مراحل دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی

درباره گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

Search

دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، از سال 1397، از سوی وزارت کار برای شرکت‌های پیمانکاری الزامی شده است. در این مقاله سعی شده است آموزش دریافت این گواهینامه به‌صورت کامل شرح داده شود.

 

نمونه گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

 

نمونه گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

 

دستورالعمل اخذ این گواهینامه در اسفندماه 1388 توسط شورای عالی حفاظت فنی کشور تدوین شده است. در خردادماه سال 1389 نیز این دستورالعمل به تصویب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده است. به‌موجب این گواهینامه، رعایت کلیه‌ی اصول ایمنی و بهداشت‌کار متناسب با محیط کارگاه برای کلیه پیمانکاران الزامی گردیده است.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

 

ثبت‌نام اولیه در سراسر کشور از طریق سامانه اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی صورت می‌گیرد. مجری اصلی امور مربوط به اخذ این گواهینامه اداره کار و رفاه اجتماعی هر استان می‌باشد. اما امور مربوط به تشکیل پرونده فیزیکی را به کانون انجمن صنفی مسئولین ایمنی استان‌ها محول نموده است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

یکی از مدارک مهم جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی، گواهینامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان است. این گواهینامه در راستای ارتقاء ایمنی نیروی‌کار و ایمن‌سازی کارگاه‌ها و افزایش بهره‌وری و کاهش خطرات کار صادر می‌شود. صدور این گواهینامه به استناد مواد 85، 91، 193 و 196 قانون کار جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

مفاد این آئین‌نامه برای تمامی کارفرمایان و کارگران پروژه‌های فعال و مشمولین قانون کار الزامی می‌باشد.

به استناد مواد فوق، کارفرما مکلف است دوره‌های آموزش ایمنی را برای کلیه‌ی نیروها (طبق لیست بیمه) برگزار نماید.

طبق ماده3 آیین‌نامه امور پیمانکاران، کارفرما موظف است قبل از عقد قرارداد گواهینامه صلاحیت ایمنی را از پیمانکار بخواهد. درخواست رویت این گواهینامه بدین منظور است که از رعایت و آموزش ایمنی کارگران اطمینان خاطر حاصل نماید.

مسئولیت برگزاری دوره‌های فوق، بر عهده مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار می‌باشد. جهت تسریع در امور، این دوره‌ها از طریق آموزشگاه‌های مورد تأیید اداره کار نیز برگزار می‌شود.

دوره های آموزشی مورد نیاز

دوره آموزش کارگری: ( جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران )

دوره آموزش کارگری  8  ساعته بوده و در یک روز برگزار می شود. ثبت‌نام در دوره با پرداخت وجه و ارائه اصل فیش به کانون و یا ثبت‌نام در آموزشگاه صورت می‌پذیرد. مکان برگزاری دوره با توجه به خواست پیمانکار در محل کارگاه و یا در محل آموزشگاه می‌باشد. اما در حال حاضر، به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور با همکاری مرکز تحقیقات، بستر برگزاری دوره در کشور به صورت آنلاین ایجاد گردیده است. البته برخلاف روال گذشته سیستم آموزش که پس از برگزاری دوره، آزمون در همان روز برگزار میگردید، زمان و مکان آزمون  در شرایط کنونی به متقاضی پس از شرکت در دوره اعلام خواهد شد.

دوره ایمنی کارگری در راستای دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی و به‌منظور یکپارچه‌سازی نظام آموزش ایمنی کار برگزار می‌گردد.

کلیه روند برگزاری این دوره زیر نظر مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی صورت می‌پذیرد. که شامل تعیین سرفصل آموزشی، تعین مدرس، برگزاری آزمون ارزیابی و صدور گواهینامه می‌باشد. شرکت کلیه کارگران مشمول قانون کار در این دوره الزامی می‌باشد.

تمامی دوره های مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در مجتمع آموزشی بازتاب علم برگزار می گردد.

 

نمونه گواهینامه دوره کارگری

مستندات قانونی:

این شیوه‌نامه در راستای اجرای مواد 13،85،91 و 96 قانون کار و نیز آیین‌نامه ایمنی پیمانکاران تدوین شده است. بند ج مـاده‌2 آیین‌نامه شورای حفاظت فنی نیز در این راستا به تصویب وزیر محترم کار رسیده است. همچنین این شیوه نامه بـه اسـتناد مـواد 8،9،13 دسـتورالعمل آیین‌نامه آموزش ایمنی شورای عـالی حفاظـت فنـی تنظیم گردیده است.

 

سرفصل‌های دوره:

شناسایی اعمال ناایمن و شرایط ناایمن در محیط کـار.

آمـوزش افـراد در مورد استفاده از وسایل حفاظت فردی مناسب و استاندارد و چگونگی به‌کارگیری آن.

آشـنایی بـا روش‌های پیشگیری و کنترل حوادث شغلی و بیماری‌های ناشی از کار.

 

دوره آموزشی کارفرمایی( جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران )

دوره آموزش کارفرمایی ویژه اعضاء هیئت‌مدیره و یا مدیرعامل شرکت پیمانکاری می‌باشد. گذراندن این دوره جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران الزامی و اخذ این گواهی حداقل توسط یک نفر از اعضاء هیئت‌مدیره و یا مدیرعامل شرکت ضروری می‌باشد.

مدت این دوره 20 ساعت و طی سه روز متوالی برگزار می گردد. پیش از برگزاری واریز وجه معین‌شده و ارائه فیش به همراه مدارک لازم به آموزشگاه الزامی می باشد. محل برگزاری دوره طی روال سیستم آموزش پیش از بیماری کرونا در محل آموزشگاه یا انجمن های ایمنی بوده است، اما در حال حاضر، جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت افراد، این دوره به صورت مجازی برگزار می گردد.

تاریخ و مکان برگزاری آزمون پس از پایان دوره اعلام می گردد.

نمونه گواهینامه دوره کارفرمایی

.

دوره آموزشی مسئول ایمنی: ( جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران )

طی لغو آیین نامه الزام بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه ها جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، ضرورت گذراندن دوره های 40 ساعته ایمنی عمومی  و دوره 16 ساعته ارزیابی ریسک برداشته شده است. اما چنانچه فردی قصد شرکت در دوره های فوق الذکر را جهت افزایش مهارت خود داشته باشد، میتواند با آموزشگاه هایی که دارای مجوز برگزاری دوره های ایمنی زیر نظر مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی می باشند تماس بگیرید.
جهت اطلاعات بیشتر می تواننید با مجتمع آموزشی بازتاب علم تماس بگیرید.

 

مراحل کلی ثبت نام:

جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ابتدا شرکت و تمامی نفرات آن می بایست در سامانه جامع روابط کار احراز هویت گردند. سپس افراد در دوره های ایمنی کارفرمایی و کارگری شرکت نموده و نسبت به اخذ گواهینامه های آموزشی خود اقدام نمایند. در مرحله بعد با درج اطلاعات در سامانه ثبتنامی و تشکیل پرونده فیزیکی در انجمن مربوطه، پرونده در صورت تایید به اداره کار جهت انجام فرایند بازرسی ارجاع میگردد. پس از اتمام بازرسی، تایید و رد شدن درخواست شما منوط به تصمیم کمیته تعیین صلاحیت می باشد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

.

 

 

آموزش ثبت نام گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

در این بخش، نحوه ثبت‌نام در سامانه اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی و تشکیل پرونده شرح داده شده است.

قدم اول: ثبت‌نام اینترنتی در سامانه گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

ابتدا وارد سامانه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی می‌شویم.

safety1

پس از ورود به سایت مطابق فلش در تصویر فوق گزینه ورود به سامانه را انتخاب نمایید.

safety2

با توجه به دستورالعمل جدید، شما جهت ورود به سامانه می بایست شرکت، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و کلیه نیروهای بیمه شده را احراز هویت نمایید.

چنانچه پیش از این اقدام به احراز هویت نموده اید میتوانید با انتخاب گزینه ورود متقاضیان وارد مرحله بعد شود در غیر این صورت میتواند از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و یا با انتخاب گزینه ثبتنام متقاضیان  اقدام به  احراز هویت شرکت و افراد نمایید.

safety3

با انتخاب گزینه ثبتنام متقاضیان، شما وارد صفحه فوق خواهید شد. چنانچه قصد احراز هویت الکترونیکی را داشته باشید با کلیک بر روی گزینه احراز هویت الکترونیکی وارد فرایند احراز خواهید شد.

آموزش کامل نحوه ی احراز هویت را می توانید در این بخش ملاحضه نمایید.

پس از انجام احراز هویت، رمز و پسورد به موبایل شما پیامک خواهد شد. سپس با بازگشت به صفحه اصلی و انتخاب گزینه ورود متقاضیان میتوانید جهت درج اطلاعات خود اقدام کنید.

safety4

در تصویر فوق با وارد کردن رمز و پسورد شرکت که برای شما قبلا پیامک شده است و تکمیل متن تصویری میتوانید با انتخاب گزینه ورود به مرحله بعد وارد شوید.

چنانچه در این مرحله پسورد خود را فراموش کرده باشید میتوانید از گزینه فراموشی رمز استفاده نمایید.

همچنین گزینه ایجاد حساب کاربری برای افرادیست که سهوا قبل از انجام فرایند احراز هویت به این صفحه وارد شده اند.

چنانچه قبلا در سامانه  اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی اطلاعات خود را درج نموده باشید با همسان سازی رمز جدید خود با رمز قبلی به اطلاعات گذشته، دست پیدا خواهید کرد. اما چنانچه پیش از این در سامانه ثبتنام نکرده اید با تایید عدم وجود اطلاعات، وارد پنل کاربری خود میشوید.

safety5

پنل کاربری شما جهت ثبت اطلاعات مانند تصویر بالا دارای 8 مرحله می باشد. شما میبایست هر یک از مراحل 1 تا 7 را به دقت تکمیل نموده و در مرحله 8 اطلاعات خود را به انجمن مورد نظر ارسال نمایید.

1- مشخصات پیمانکار:

شامل اطلاعات شرکت (نام، شناسه ملی، شماره ثبت و تاریخ آن، موضوع اساسنامه، مشخصات مدیرعامل و موضوع قراردادا) می‌باشد. در این بخش واردکردن نام اعضاء هیئت‌مدیره الزامی می‌باشد.

درصورتی‌که هر یک از اعضاء هیئت‌مدیره دوره آموزش ایمنی ویژه کارفرمایان را گذرانده است ثبت مشخصات گواهینامه الزامی می‌باشد.

همچنین دقت نمایید جهت ثبت اطلاعات هر یک از افراد، لازم است پیش از این احراز هویت گردیده باشند.

2- مشخصات دفتر مرکزی:

شامل آدرس و مشخصات دقیق شرکت، و تعداد پرسنل مطابق با آخرین لیست بیمه شرکت می باشد.

3- گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری:

در این بخش می بایست مرجع اخذ صلاحیت خود و شماره گواهی صلاحیت پیمانکاری و یا خدماتی را بارگزاری کنید. همچنین چنانچه در گذشته موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران گشته اید شماره گواهینامه و سال اخذ آن را در این قسمت وارد کنید.

 

4- سوابق فعالیت:

در این بخش شرکت ها ملزم به بارگزاری اطلاعات کلیه پروژه های جاری خود می باشند. همچنین بارگزی اسامی کارگران و گواهینامه های آموزشی آنها، اعلام حادثه احتمالی در کارگاه، اعلام مسئولین ایمنی کارگاه و همچنین تجهیزات موجود حفاظت فردی در این قسمت صورت میگیرد.

لازم به ذکر است احراز هویت کلیه پرسنل جهت ثبت اطلاعات در بخش کارگران الزامی می باشد.

5- مدارک گواهینامه آموزشی:

چنانچه قبل از این فرایند اقدام به ثبتنام و شرکت در دوره های آموزشی نموده اید نیازی به تکمیل این بخش نمی باشد.

6-پیمانکاران فرعی:

چنانچه شرکت با یک یا چندین پیمانکار فرعی همکاری دارد مشخصات مربوط به آن‌ها در این بخش تکمیل می‌گردد.

7- بارگزاری مدارک:

تصاویر کلیه مستندات فیزیکی شرکت در این بخش بارگزاری شود.

8- ارسال اطلاعات پرونده:

پس از تکمیل اطلاعات، در این بخش با انتخاب انجمن مورد نظر خود میتوانید اطلاعات را ارسال نمایید. پس از آن جهت تحویل مدارک فیزیکی خود به انجمن اقدام نمایید.

درخواست تغییر اطلاعات:

چنانچه در ارسال اطلاعات متوجه ایرادی شدید میتوانید در بخش درخواست تغییر اطلاعات، درخواست خود را ثبت نمایید.

گردش کار پرونده:

پیمانکار می‌تواند گردش‌کار پرونده را در اداره کار، انجمن و همچنین بازرسی توسط بازرسان اداره کار دنبال نماید. چنانچه اطلاعات پرونده دارای نقصی باشد از طرف انجمن یا اداره کار اطلاعات در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

در سایر بخش‌ها می توانید به بخش معرفی‌نامه، راهنمای سیستم، ارتباط با پشتیبانی، دسترسی داشته باشید.

نکته 1:

پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال مدارک، قابلیت تغییر اطلاعات از طریق سامانه دیگر وجود نخواهد داشت. پرونده شما جهت بررسی به انجمن مربوطه ارجاع داده خواهد شد. پس از تایید پرونده به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مربوطه ارسال گردد.

نکته 2:

جهت تسریع در روند اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، می‌توان ارجاع پرونده را حضوراً به اطلاع انجمن رساند.

فقط در صورت تأیید از هر یک از مراجع پرونده جهت اصلاح در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت.

قدم دوم: تحویل اصل مدارک به انجمن مربوطه

ابتدا می‌بایست مبالغ تعیین شده به حساب انجمن محل ثبت شرکت واریز شود. سپس فیش واریزی یا رسید پرداختی، مدارک، فرم‌های مربوطه روی سربرگ شرکت و تعهدنامه محضری به انجمن تحویل گردد.

نکته: شما می توانید هزینه تشکیل پرونده را بصورت حضوری و بوسیله کارت بانکی پرداخت نمایید. پرداخت سایر هزینه ها می بایست از طریق بانک و ارائه فیش واریزی صورت گیرد.

ردیف نام کانون وب سایت شماره تماس
1 سندیکای شرکت های تأسیساتی و صنعتی ایران ismeic.org 021۲۲۰۸۳۴۲۰
2 انجمن صنفی کارفرمایی پیمانکاران و شرکت های ساختمانی و تأسیساتی و تجهیزاتی استان تهران 02188240421
3 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی و مهندسی استان تهران ask-ir.com 02177626391
4 انجمن صنفی شرکت های خدماتی، پشتیبانی (خدمات عمومی) شهر تهران tehrankanoon.ir 02188947018
5 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فضای سبز ngo-kps.ir 02188945769

قدم سوم: ارجاع پروژه‌های فعال به بازرسان

پس از بررسی و تایید مدارک، کلیه‌ی پروژه‌های فعال به بازرسان شهرستان‌های محل فعالیت ارجاع داده می‌شود.

نکته: اداره کار محل تأسیس شرکت، موظف است درخواست بازرسی را به کلیه اداره کارهای محل پروژه‌های فعال شرکت صادر نماید.

نکته: داشتن طب کار، تاییده ارت، تاییده آسانسور، تجهیزات حفاظتی دارای تاییدیه مرکز تحقیقات، تاییدیه آتشنشانی، تشکل کارگری، صورت جلسه کمیته حفاظت فنی، آموزش کارفرمایی و کارگری، پرداخت ماده 154 قانون کار، ارزیابی ریسک و Hse plan،  تنها بخشی از مدارک مهمی است که بازرسین در بررسی پرونده چک خواهند کرد.

نکته: چنانچه شرکت پیمان فعالی نداشته باشد، جهت اخذ نامه موقت، ارائه این مدارک به اداره کار الزامیست:

تعهدنامه فاقد قرارداد فعال- مدارک فیزیکی مانند گواهینامه کارفرمایی مدیر یا اعضا، ارائه مفاصاحساب کلیه پروژه های خاتمه یافته در جدول 10اظهارنامه سال مالیاتی-ارائه اسناد مناقصه-فیش ماده 154 قانون کار

قدم چهارم: ارسال پرونده به کمیته مربوطه

پس از بازرسی، پرونده از طریق اداره کار به کمیته مربوطه جهت بررسی نهایی ارسال می گردد. سپس آن کمیته در خصوص دریافت یا عدم دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی رای صادر می کند.

نکته: شما به مدت 15 روز در صورت رد صلاحیت قابلیت درخواست تجدید نظر از طریق سیستم را دارید.

نکته: مدت‌زمان اعتبار گواهینامه صلاحیت ایمنی به مدت دو سال می‌باشد. لازم است یک ماه قبل از پایان مدت اعتبار جهت تمدید آن اقدام کنید.

نکته: در صورت اقدام به دریافت نامه تنها به مدت 2 ماه قادر به مراجعه مجدد به اداره کار و دریافت نامه جدید جهت شرکت در مناقصات هستید. پس از پایان دو ماه تمدید تعهدنامه الزامی می باشد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475

تمدید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران:

این گواهینامه دارای 2 سال اعتبار از تاریخ صدور می‌باشد. درخواست تمدید را میتوان  حداکثر 45 روز پیش از انقضای گواهینامه از طریق سامانه ثبت نمود.

بر همین اساس کاربر به سامانه مراجعه و گزینه درخواست تمدید را انتخاب می نماید. سپس به اداره کل کار استان مراجعه و گواهینامه قبلی را عودت می دهد. پس از آن بررسی اولیه‌ای توسط واحد بازرسی کار اداره کل کار استان انجام خواهد گرفت.

پیمانکار می‌تواند پس از مراجعه به سامانه و کارتابل‌مربوطه، اطلاعات را تکمیل و مجدداً فرایند بررسی را طی نماید.

نکات مهم

نکته: در زمان تمدید نیاز به پرداخت هزینه انجمن به صورت مجدد نمی باشد.

نکته: فرایند بررسی تمدید  گواهینامه، همانند مراحل اخذ آن می‌باشد.

نکته: در صورت رد صلاحیت از طرف کمیته اداره کار، شرکت با توجه به نوع تخلف معلق می شود. پس از گذراندن مدت تعلیق شرکت می تواند مجددا برای دریافت گواهینامه اقدام کند.

آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان

ایمنی عبارت است از میزان و درجه فرار از خطر. آموزش ایمنی مجموعه‌ای است از علوم و اصول جهت ایجاد مهارت لازم در شخص بمنظور کاهش خطرات در محیط‌کار.

آیین‌نامه‌ی آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران به استناد مواد 85، 91، 193، 196 قانون‌کار جمهوری اسلامی ایران تصویب شده است. این آیین‌نامه در راستای ایمنی کارگاه‌ها و ارتقاء ایمنی و صیانت از سرمایه انسانی و مادی تدوین شده است. کلیه کارگاه‌های مشمول قانون کار و کارگاه‌های خانوادگی ملزم به اجرای این آیین‌نامه گردیده‌اند.

نکته: شرکت‌ها جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی، موظف‌اند آموزش های لازم را به کارکنان خود ارائه نمایند.

کارفرما یا نماینده قانونی‌وی مکلف است پیش از راه‌اندازی کارگاه‌ها، دوره ایمنی کارگری را برای کلیه نیروها برگزار نماید.

نکته: آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران درخصوص کارگاه‌هایی که پیش از تصویب این آیین‌نامه راه‌اندازی شده‌اند نیز صدق می‌کند.

در متن آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان اشاره شده چنان چه کارفرما از پیمانکار و یا پیمانکارانی در کارگاه استفاده می‌کند، قبل از عقد قرارداد گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را از آن‌ها دریافت کند.

کسب این گواهینامه دلیلی بر گذراندن دوره‌های آموزش کارگری توسط کارگران، دوره آموزش ایمنی عمومی  و ارزیابی ریسک توسط مسئول ایمنی و گذراندن دوره کارفرمایی حداقل توسط یکی از اعضاء هیئت‌مدیره و یا مدیرعامل شرکت می‌باشد.

بازرسی از پروژه‌ها از طرف اداره کار استان کارگاه، بمنظور حفظ ایمنی و کاهش خطرات حین‌کار برای کارفرما می‌باشد.

اعضا کمیته آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان

دستورالعمل‌های اجرایی آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان توسط کمیته‌ای متشکل از اعضاء زیر تدوین گردیده است:

رئيس مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت و بهداشت‌کار

معاون آموزشي مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت و بهداشت‌کار به‌عنوان دبير كميته

مدیرکل بازرسی كار يا نماينده تام‌الاختیار وی

يك نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه

يك نفر نماينده انجمن صنفی مسئولين ايمنی

يك نفر از مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی

يك نفر نماينده كارفرمايان

يك نفر نماينده كارگران

يك نفر بازرس كار از ادارات كل كار و امور اجتماعی استان‌ها به انتخاب مدیرکل بازرسی كار

چگونگی برگزاری کلاس‌های آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کار آموزان

چگونگی برگزاری دوره از طریق مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار مشخص‌ می شود. این دوره‌ها از طریق بازرسان اداره کار و انجمن‌های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت‌کار استان‌ها برگزار می گردد. مؤسسات مجاز از جمله مجتمع آموزشی بازتاب علم قادر به برگزاری دوره‌های پیش نیاز اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می باشند.

محتوای دوره

محتوای آموزش مطابق استاندارد مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت فنی و بهداشت كار می‌باشد. اين محتوا مشتمل بر سرفصل مباحث قابل‌ارائه در برنامه‌های آموزشی منطبق با نوع دوره و سطح شرکت‌کنندگان تدوين می‌گردد.

مدت زمان دوره

مدت‌زمان برگزاری دوره متناسب با نوع آن متفاوت می‌باشد و گواهینامه پس از قبولی در آزمون صادر می‌گردد. حداقل نمره قبولی در آزمون کسب نمره 10 از 20 می‌باشد.

وظیفه‌ی نظارت بر هرچه بهتر انجام شدن دوره با بازرسان ادارات کل کار و رفاه اجتماعی استان‌ها می‌باشد.

پیگیری گواهینامه‌ها تا زمان صدور، به‌صورت آنلاین از طریق کدملی افراد در سامانه اداره کار امکان‌پذیر می‌باشد.

استعلام گواهینامه آموزشی ایمنی و بهداشت‌کار برای كارگران تحت پوشش پيمانكاران:

صدور کلیه گواهینامه های ایمنی به صورت آنلاین می باشد.

چنانچه شما قبلا دوره های ایمنی را گذرانده باشید میتوانید از طریق لینک زیر با وارد کردن کد ملی خود، گواهینامه آموزشیتان را دریافت کنید.

https://axsafetygroup.com/result

استعلام گواهی ایمنیچنانچه هر یک از دوره های آموزشی کارفرمایی، کارگری و یا مسئولین ایمنی خود را پس از انجام فرایند احراز هویت به صورت آنلاین گذرانده اید می بایست از طریق لینک زیر با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود جهت دریافت گواهینامه اقدام نمایید:

1- ابتدا وارد لینک روبرو شوید: https://kardan.mcls.gov.ir

 

دریافت گواهینامه HSE

 

2- با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در زمان احراز هویت شخصیتان برایتان پیامک گردیده وارد صفحه کاربری خود شوید.

 

گواهینامه از سامانه کاردان

 

3- با انتخاب گزینه فراگیر وارد صفحه بعد شده و گزینه دوره های من را انتخاب نمایید.

 

دریافت سرتیفیکیت ایمنی

 

4- در این بخش کلیه اطلاعات مربوط به دوره های گذرانده خود را مشاهده خواهید کرد. میتوانید با انتخاب گزینه دانلود نسبت به ذخیره هر یک از گواهینامه های خود اقدام نمایید.

 

اخذ گواهی دوره ایمنی

تعرفه دوره

-هزينه دوره آموزشی برگزار شده توسط مركزتحقيقات، بر اساس قوانين مالی و تعرفه مصوب دولت و شورای اقتصاد می‌باشد.

مجری هزينه فوق را به شركت متقاضی و افراد شرکت‌کننده اعلام می نماید. پس از پرداخت هزينه دوره توسط كارفرما و ارائه رسيد به مجری دوره، برگزاری آموزش امکان‌پذیر خواهد بود.

ظرفیت کلاس ها

ظرفیت دوره‌های آموزشی حداکثر تا 50 نفر خواهد بود. مکان برگزاری دوره‌ها یا درفضای تعیین‌شده از طرف مرکز تحقیقات و یا به درخواست متقاضی در محل‌کارگاه خواهد بود. در این صورت وظیفه‌ی ایجاد فضای مناسب و امکانات از قبیل رایانه، وایت برد و پروژکتور برعهده متقاضی می‌باشد. در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا دوره های آموزشی به صورت آنلاین و آزمون ها به صورت حضوری برگزار میگردند.

نکته: جهت آموزش انجام احراز هویت الزامیست.

جهت دریافت اطلاعات در خصوص احراز هویت با ما تماس بگیرید:

88209208-021 و 09307007475

 

اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در آیین‌نامه آموزش ایمنی کارفرمایان و کارگران و دستورالعمل آیین‌نامه ایمنی كارفرمايان، كارگران مطالعه فرمایید.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

صلاحیت ایمنی پیمانکاران مرتبط

جهت مشاوره رایگان درخصوص اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهی صلاحیت اداره کار با ما تماس بگیرید. مشاوره در خصوص اخذ گواهینامه ISO از دیگر خدمات شرکت نوین صنعت آکس می باشد.

پیوست های مرتبط با گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 88209208-021 و 09307007475


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.