تجهیزات ایمنی و آتش نشانی, مقالات, مقالات عمومی

انواع کفپوش عایق الکتریسیته کدامند؟

انواع کفپوش عایق برق

هدف از عایق الکتریکی جلوگیری از تشکیل جریان برق بین بخش های مختلف تجهیزات الکتریکی است. فرقی ندارد با کدام یک از تجهیزات برقی کار می کنید، استفاده از کفپوش های عایق برق برای بهبود ایمنی و امنیت در محیط های مسکونی یا صنعتی بهترین گزینه است. فرش های عایق برق توانای استفاده حداکثری از منابع را تضمین کرده و اتلاف انرژی را کاهش می دهند. در متن حاضر سعی داریم تا انواع این تجهیزات ضروری را با هم بررسی کنیم تا زمان خرید کفپوش عایق الکتریسیته بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

ضرورت استفاده از کفپوش عایق الکتریسیته

این روزها، شرکت های بیشتری به طور فعال در زمینه ایمنی الکتریکی مشغول هستند. ایمنی می تواند نتیجه نهایی کار ما را تحت تأثیر قرار دهد؛ بنابراین مشاغل هوشمند ایمنی الکتریکی را در اولویت قرار می دهند و آن را به عنوان بخشی از فرهنگ خود می پذیرند. فراموش نکنید که ایمنی الکتریکی در هر مجموعه، با آگاهی و شناسایی خطرات موجود، شروع می شود.

در محیط های تولیدی، خطرات الکتریکی ممکن است شامل شوک، فلاش/ انفجار قوس الکتریکی و آتش سوزی باشد. کارکنانی که کارهای الکتریکی انجام می دهند باید الزامات برنامه ایمنی الکتریکی را به خوبی درک کنند. از جمله مهارت هایی که باید به آنها توجه شود، شناخت شیوه های کار ایمن، مهارت تشخیص خطرات الکتریکی و روش های محافظت فرد در برابر این خطرات است.

همچنین کارگران غیر برقی باید برای شناسایی خطرات الکتریکی و تشخیص زمان انجام کار الکتریکی آموزش ببینند تا خود یا دیگر کارگران را در معرض خطر قرار ندهند. یکی از بهترین راه‌ها برای محدود کردن خطرات الکتریکی استفاده از انواع کفپوش عایق الکتریسیته است.

حتی وقتی صحبت از صاحبان محل کار می شود، کارمندان و کارفرمایان باید نقش فعالی در ایمنی تأسیسات داشته باشند. تشک عایق الکتریکی یکی از فاکتورهای ایمنی کلیدی برای اطمینان از اینکه تاسیسات شما بدون خطر برق است، می باشد. فرش لاستیکی عایق برق، برای پانل های الکتریکی یک نجات دهنده بوده و خرید آنها اقدام احتیاطی، مقرون به صرفه و تضمین کننده سلامت ایمنی الکتریکی در محل کار است.

مزیت کفپوش تجهیزات الکتریسیته

با نادیده گرفتن این تجهیزات ساده و موثر، می‌توانید هزینه زیادی را برای تامین انرژی و همچنین رفع چالش های پیش رو، پرداخت کنید. عایق الکتریسیته در انواع مختلفی مطابق با نیازهای ما طراحی و تولید شده تا امنیت پرسنل در محل کار را تضمین کنند.

کفپوش تجهیزات برقی که حتما نارسا نیز هستند،  از لاستیک تولید می شوند که اجازه نمی دهد جریان الکتریکی عبور کرده و به بدن کارگر برخورد کند. آنها هیچ بار الکتریکی متحرکی را حمل نمی کنند و منجر به عدم وجود رسانایی می شوند. لاستیک زیرپایی عایق برق، معمولا در مکان هایی استفاده می شود که تابلوهای برق فشاری قوی وجود دارند و برای تضمین سلامت کارکنان، حیاتی هستند.

انواع لاستیک عایق الکتریسیته

دسته بندی این محصولات بر اساس ولتاژ برقی که محدود می کنند، انجام می شود. در واقع سه دسته اصلی این تجهیزات به این شرح هستند:

 • فرش عایق برق فشار ضعیف
 • فرش عایق برق فشار متوسط
 • فرش عایق برق فشار قوی

با این تفاسیر دسته بندی جزئی محصولات نیز اینگونه انجام می شود.

 • کفپوش عایق الکتریسیته 1000 ولت
 • کفپوش عایق الکتریسیته 7500 ولت
 • کفپوش عایق الکتریسیته 17000 ولت
 • کفپوش عایق الکتریسیته 20000 ولت
 • کفپوش عایق الکتریسیته 26500 ولت
 • کفپوش عایق الکتریسیته 36000 ولت

ضخامت کفپوش عایق برقی

توجه داشته باشید که خرید کفپوش عایق الکتریسیته را می توان با توجه به ضخامت و اندازه آنها نیز در نظر گرفت. این نوع دسته بندی نیز به این ترتیب است.

 • کفپوش عایق الکتریسیته 2 میلیمتر
 • کفپوش عایق الکتریسیته 3 میلیمتر
 • کفپوش عایق الکتریسیته 4 میلیمتر
 • کفپوش عایق الکتریسیته 5 میلیمتر
 • کفپوش عایق الکتریسیته 6 میلیمتر

در نهایت خرید لاستیک زیرپایی عایق برق را با توجه به نیاز خود انجام دهید. چنانچه سوالی در مورد تهیه این تجهیزات در ذهن دارید با کارشناسان بخش فروش شرکت نوین صنعت آکس در ارتباط باشید.

جنس کفپوش های برقی

تمامی تجهیزات ذکر شده با متریال «لاستیک» تولید می شوند. این ماده دی الکتریک طبیعی است و جریان برق الکتریکی را عبور نمی دهد. در واقع ساختار مولکولی لاستیک مانع از عبور جریان آزاد الکترون ها می شود. خواص دی الکتریک و مقاومت این ماده باعث شده تا عایق خوبی برای مکان های پر خطر باشد. همچنین انعطاف پذیری لازم را برای نصب و جابه جایی ارائه می دهد.

شرکت نوین صنعت آکس با در نظر گرفتن ترکیبات خاص به لاستیک، مقاومت الکتریکی آن را دو چندان کرده و با توجه به استانداردهای روز دنیا، برای تهیه و تولید آن تلاش می کند. در نتیجه می توانید خرید کفپوش عایق الکتریسیته را با خیال راحت انجام دهید.

سخن پایانی

سرمایه گذاری برای خرید تجهیزات مناسب، شما را یک گام جلوتر می برد. توجه داشته باشید که این امر هم برای محافظت از کارگران، در صورت نشت تصادفی جریان هنگام کار، مهم است و هم ایمنی تکنسین های شما را تضمین می کند. در نتیجه می توانید روی حداکثر بهره وری نیرو و محل کار خود حساب کنید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *