سمپاشی حشرات و حیوانات, مقالات, مقالات عمومی

سمپاشی موش

سمپاشی موش

موش ها عامل اصلی انتقال بیماری های خطرناکی هستند که اگر به موقع و بطور مناسب جلوی ورود آنها رو نگیرید و خیلی زود سمپاشی موش ها را انجام ندهید، به سرعت زاد و ولد می کنند و تمام خانه یا کارخانه و محیط شما رو می جوند. پس برای از بین بردن موش ها و ریشه کن کردن آنها به دنبال روش های سنتی مد نظر خودتان نگردید چرا که اغلب باعث مرگ آنها می شوید ولی لاشه موش در محیط های غیر قابل دسترس کار شما رو دشوار تر می کند و آلودگی ناشی از این کار به مراتب خطرناک تر از وجود موش ها در محیط شما هستند.

ریختن نفت،استفاده از نعنا، تله های ناکارآمد همراه طعمه های سنتی مثل گردو و بادام و … دیگر بعنوان راه مبارزه مناسب شناخته نمی شود و با ایجاد شرکت های تخصصی سمپاشی و طعمه گذاری روش ها نوین و بروز رسانی شده اند و با کترین زمان براحتی می توانید موش های خود را از محیط خود اخراج کنید!!!!

 

روش های نوین سمپاشی موش

   شرکت آکس روش های کارآمدی در این حوزه برای شما در نظر گرفته است ولی بیایید اول مقداری موش ها رو بیشتر بشناسیم.

موش ها در ایران در سه دسته شناخته می شوند و دیدن آنها متداول تر است :

 • موش خانگی (Musmusculus)
 • موش سقفی (Rattus Rattus )
 • موش فاضلاب (Rattus Norvegicus)

   نیازی به شناخت مشخصات ظاهری آنها توسط شما وجود ندارد ولی چند تا مشخصه رنگ موش و اندازه موش بسیار مهم است که به خاطر بسپارید تا با دادن این اطلاعات به شرکت های سمپاشی بتوانید اطلاعات درستی برای شناخت آنها در نحوه مبارزه با این موش ها در اختیار آنها قرار دهید.

 • موش های خانگی معمولا طول دم و بدنشان با هم برابر است و رنگ خاکستری مایل به قهوه ای دارند.
 • موش های سقفی رنگ سیاه یا قهوه ای تیره دارند و بسیار تند و چالاک هستند .
 • موش های فاضلابی نسبت به دو موش قبلی بسیار بزرگ تر هستند و بسیار توانایی زاد و ولد بالایی دارند.

تله گذاری موش

 

دقت کنید دوره بارداری موش ها یک ماه است و در هر بار 5 تا 10 نوزاد متولد می شود و جالب تر اینکه یک موش ماده می تواند ده بار در یک سال باردار شود؛ بنابراین شما با موجودی خارق العاده و باهوش طرف هستید بنابراین باید بسیار باهوش عمل کنید.

چطور بفهمیم موش وجود دارد؟

 • صدای خش خش بر روی سقف، یا صدای دویدن
 • فضله موش که در تصویر پایین آنها را نمایش می دهیم.
 • بوی نامطبوع داخل محل کار یا منزل شما که علت بو را نمی توانید ردیابی بکنید.

به محض اطمینان از حضور موش در منزل یا محل کار شما با شرکت آکس تماس بگیرید تا در اسرع وقت با طعمه گذاری علمی بتوانیم موش را از محیط شما ریشه کن کنیم.

چه کارهایی از دست شما برمی آید؟

 • یکبار با دید پیدا کردن راه ورود موش ها به ساختمان بازدیدی از کل ساختمان انجام دهید و چاه های فاضلاب، جوی های فاضلاب، سوراخ های احتمالی، مسیر عبور تاسیسات به داخل ساختمان، لوله های فاضلاب ساختمان و دریچه های فاضلاب ساختمان که دریچه محافظ ندارند و….
 • پوشاندن زیر درب های پارکینگ که فاصله نامناسب تا زمین دارد و برای ورود موش مناسب است.
 • اگر به تازگی تغییراتی عمرانی در محیط کار یا منزل شما شده است، تغییرات را مجدداً چک کنید.

بسیار خوب تا الان اطلاعات خوبی در خصوص موش ها پیدا کردیم، حالا سراغ روش هایی که شرکت آکس برای مبارزه با این موجودات استفاده می کند می رویم:

 • استفاده از تله های چسبی به همراه طعمه
 • استفاده از تله های زنده گیری با استفاده از طعمه جذب کننده موش
 • جانمای طعمه جهت مصرف موش ها و از بین رفتن آنها (Bait Station)

   این سه روش، روش های مرسومی است که پایه همه آنها استفاده از طعمه است. بنابراین طعمه حرف اول را می زند. به عبارتی اگه طعمه مناسب در محیط وجود نداشته باشد موش جذب طعمه نمی شود و عملاً نه می توان موش را به دام بیاندازیم و نه آنها را از محیط دور کنیم. موش ها موجوداتی باهوش هستند و بوی انسان را می شناسند و اگر طعمه ها بوی بدن انسان را بدهند اصلاً آن را مصرف نمی کنند؛ پس استفاده از دستکش و وسواس در حین طعمه گذاری در محیط کار و یا منزل شما از اولویت هایی است که هرگونه اشتباه در این حوزه هزینه های انجام شده را هدر می دهد و حتماً موش از آن استفاده نمی کند. بارها تصاویر دوربین های مدار بسته بررسی شده و زمانی که کارفرما شخصاً از طعمه برای ریشه کنی استفاده نموده است مشاهده کردند که موش بدون اعتنا به طعمه از کنار آن عبور می کنند. این موضوع به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:

1- با دست بدون محافظ به طعمه ها دست زده شده است.

2- طعمه ها کارایی و کیفیت کافی را ندارد و موش ها را به خود جذب نمی کند.

 

   زمانیکه شما در محیطی فعالیت می کنید که دایماً خطر ورود موش به محیط را دارد طعمه ها باید بسیار هوشمندانه در محیط قرار بگیرد تا هر بار طعمه های قبلی جمع آوری گردد و طعمه های جدید مجدداٌ جانمایی گردد. این موضوع بسیار مهم است پس پاشش طعمه در محیط روش مناسبی نیست و صرفاً آلودگی محیط زیست را به همراه خواهد داشت. شرکت آکس این اطمینان را به شما می دهد که روش های نوینی برای مبارزه با موش را در محیط شما اجرا نماید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188209208 و 09369475357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *